אקדמיה להורים

הורים מספרים על האקדמיה להורים
מאמרים, דיעות, מכתבים, תודות, הצלחות, תגובות ועוד

    
חפש
קבל עדכונים וטיפים!
לחץ Like!
מומלצים!

האקדמיה להורים

האקדמיה להורים נוסדה במטרה ליצור דו-קיום בין הורים לילדים ולשפר את החיים של משפחות. האקדמיה להורים הוא פרוייקט בינלאומי של העמותה לשגשוג ובטחון במזה"ת העוסקת מאז שנת 2000 לשיפור המצב והמעמד של הדור הבא.


העמותה העבירה עד כה פעילויות למאות אלפי אנשים מקהלים שונים בכל רחבי הארץ (ילדים, הורים, מורים, קשישים ועוד). לאחר שהעברנו אלפי הרצאות גילינו שהורים רבים מתמודדים עם אותם קשיים ומשפחות שלמות סובלות ולעיתים אף חיות חיים אומללים - וכל זאת רק בגלל שחסרים להם הכלים הנכונים כדי לטפל בבעיות קצת אחרת...


גילינו שבהרבה משפחות ישנו צורך אמיתי לעזרה יעילה, ולכן הגענו להחלטה להעניק להורים הכשרה שתאפשר להם לגדל את הילדים שלהם באושר רב יותר.

 

"האקדמיה להורים" בנויה מרצף של 50 שיעורים, כאשר כל שיעור מורכב מחלק תיאורטי, מתרגול מעשי וממשחקי סימולציה של סיטואציות אמיתיות מהחיים.

  

כל שיעור עוסק בנושא אחר מהיום יום. קיימים שיעורים שמטפלים בבעיות נפוצות כמו שקרים של ילדים, "שקרים לבנים", הסתרת מידע וכדומה - כאשר המטרה היא ליצור אמון הדדי בין בני הבית, ולעזור להורים לגדל ילד שבאמת ניתן לסמוך עליו ועל המילה שלו.

 
ישנם שיעורים הנוגעים בנושאים כמו חריצות, עזרה בבית, תזונה נכונה בקרב ילדים, קשרים חברתיים, צפייה ממושכת בטלוויזיה, נושא מרכזי בחייו של כל ילד - לימודים - ולמה הילד צריך בכלל ללמוד בבית הספר ואיך זה באמת יעזור לו בעתיד? ועוד הרבה מאד סוגיות הלקוחות מהיום-יום של כל מי שמגדל ילדים, או אפילו כל מי שהיה פעם ילד בעצמו :-)

 

הדבר המיוחד בשיעורי האקדמיה להורים הינו השילוב בין פתרונות הגיוניים ומעשיים - לבין דרך לימוד חווייתית ומהנה המאפשרת לכל משתתף לקחת את אותם הרעיונות, ולהפנים אותם כך שיהפכו במהירות ממילים לעשייה.


מערכי השיעור בנויים באופן הדרגתי, ובזכות התרגילים הבנויים עבור כל נושא ותחום הקשור לילדים, נוצרת ההטמעה של התיאוריה, כך שכל אחד יכול ליישם זאת באופן מיידי עם ילדיו ולחייו שלו.

  

בסוף שנת 2008 פתחנו את הקבוצה הראשונה והנסיונית (פיילוט) של משתתפי ה"האקדמיה להורים", ואותם ההורים שעברו את המסלול המלא של 50 השיעורים העידו שהשינוי לטובה, ורבים אף תיארו זאת "מהפך", שחל בביתם הוא בגדר ה"לא יאומן כי יסופר".


מאז ממשיכים להיפתח סניפים חדשים וקבוצות הורים בכל רחבי הארץ, וההישגים הנהדרים באים לידי ביטוי בבתים שפוחתת בהם כמות הצעקות, יש ירידה במספר המריבות בין ההורים עצמם, בין ההורים לילדים וגם בין אחים ואחיות.


על-פי הדיווחים של ההורים, נראה שדרכים נעימות יותר מיושמות והחיים הופכים להרבה פחות עצבניים ולהרבה יותר מאושרים.


נשמח לעזור גם לך ליהנות ממשפחה מאושרת ובריאה.
 

להשתתפות בהרצאה חינם - מלא את פרטיך כעת,

ולחץ 'אני מעוניין. הזמינו אותי חינם!'

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'אודות שתף עם החברים בטוויטר את 'אודות