אקדמיה להורים

הורים מספרים על האקדמיה להורים
מאמרים, דיעות, מכתבים, תודות, הצלחות, תגובות ועוד

    
חפש
קבל עדכונים וטיפים!
לחץ Like!
מומלצים!

הצורך והחשיבות בשאילת שאלות - הדרך אל האושר

ביום ראשון דיברנו באקדמיה להורים בחדרה על שלמות אישית: בחירה של האדם להתנהג בצורה מסוימת או לעשות פעולה מסוימת מתוך החלטה. ללא זיוף ומתוך התכוונות.

הוזכרה מקומה של האינטואיציה בקבלת ההחלטות; הוזכרו מצבים של פעולה בניגוד לשלמות האישית וכשיעורי בית נתבקשנו בין השאר לבדוק באילו מקרים פעלנו בניגוד לשלמות האישית שלנו ולהבין למה עשינו את זה, כדי להימנע מזה בעתיד!

והנה, מבלי שהתכוונתי, עשיתי את שיעורי הבית: גיליתי שאני פועלת לעתים בניגוד למה שנראה לי נכון בגלל חוסר ידע! חוסר ידע גורם לי לתת משקל גדול יותר למה שהמומחים בתחומם מכוונים אותי אליו מאשר למה שההיגיון שלי אומר לי שאני צריכה לעשות.

והנה חזרתי שוב לאותה הנקודה שכבר הבנתי במסגרת לימודיי באקדמיה להורים ואני כנראה עדיין מתקשה ליישם: הצורך והחשיבות בשאילת שאלות! שאלות שמטרתן לקבל ידע ומידע ובאמצעותם להגיע למסקנות הנכונות!

כולי תקווה שהפעם למדתי את הלקח ולהבא אדע לשאול את השאלות כשארגיש שאין לי מספיק ידע ואתן את החשיבות הראויה להיגיון ולאינטואיציה שלי ואעשה את הדבר הנכון.  

חני, משתתפת בסניף חדרה


 


זהו מכתב אחד מאלפי התגובות, המיילים וההוקרות שקיבלנו באקדמיה להורים. מה דעתך?

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'הצורך והחשיבות בשאילת שאלות - הדרך אל האושר שתף עם החברים בטוויטר את 'הצורך והחשיבות בשאילת שאלות - הדרך אל האושר