אקדמיה להורים

הורים מספרים על האקדמיה להורים
מאמרים, דיעות, מכתבים, תודות, הצלחות, תגובות ועוד

    
חפש
קבל עדכונים וטיפים!
לחץ Like!
מומלצים!

להעצים בכל הזדמנות - האקדמיה להורים

להעצים בכל הזדמנות

חזרתי עכשיו ממפגש חגיגי של 4 שנים לסניף האקסלוסיבי של ה"אקדמיה להורים"... בראשותו של דני וידיסלבסקי התותח!
 
זה היה ערב מדהים... גדוש בהמון מידע, תובנות חדשות לחיים, אנרגיות מטורפות, שיתוף והמון הומור!
 
בשורה התחתונה למדנו והבנו ש: אם אנו עושים שגיאות... אז היינו רוצים שיהיו כלפינו יותר סובלניים ופחות ביקורתיים! לכן, עלינו לנהוג באופן זהה גם לילדינו ... ולא להעליב אותם או להראות להם שההחלטות שלהם שגויות ... ובמיוחד לא לפני אנשים אחרים!
 
בנוסף, הבנו שכאשר מעבירים ביקורת על מישהו אחר ... זה לא משפר את ההרגשה שלו ולא משנה את צורת ההתנהגות שלו ... נהפוכו, הוא ממשיך להתנהג באותו אופן!
 
הביקורת "מכווצת" את האדם וגורמת לו להיות עצוב ומדוכא! והרי לא היינו רוצים לגרום זאת לילדינו!
 
הדבר העיקרי שלמדנו מדני וידיסלבסקי האלוף הוא ש: הדרך לטפל בבעיות היא בעצם לא לטפל בבעיה ... אלא להגדיל את היכולות ולא להתמקד בפגמים!
 
אם אושרם של ילדינו חשוב לנו, אזי ... עלינו להעצים אותם בכל הזדמנות אפשרית ... ולא לבקר אותם כל הזמן!
 
ככל שנעיר ונבקר את הילד יותר פעמים ... הוא ימשיך לעשות אותו דבר יותר פעמים!
 
תחשבו על זה: אם הילד צריך כל יום להוכיח שהוא בסדר ... אז הוא יצטרך כל הזמן להתאמץ ולבזבז אנרגיה בלהיות בסדר ... ופחות בלהיות שמח ומאושר!
 
לכן, כדאי שנהיה סובלניים ... כלומר: נכיר ונקבל חולשות של מישהו אחר, נקבל דעות של מישהו אחר ... גם אם הן שונות משלנו, ונבין ש: אדם שהוא סובלני ... הוא יותר רגוע ושליו!
 
לסיכום: ברגע שננהג עם הילד בסובלנות במקום להעביר עליו ביקורת כל הזמן - הילד יסתכל החוצה לעולם, יהיה רגוע הרבה יותר, יהיה יותר סובלני בעצמו, יקשיב ויתקשר יותר טוב עם הסביבה, ישתף יותר אותנו - (ההורים) בדברים ובבעיות, יהיה לו יותר ביטחון עצמי, יהיו לו יותר חברים, יאהבו אותו יותר...
 
בקיצור: הוא יהיה מאושר! שזוהי בעצם מטרתנו הסופית!
 
דני היקר! אני רוצה להודות לך, מכל הלב, על ערב מהנה ומפרה במיוחד, על הנתינה האין סופית שלך, על הידע והאהבה שאתה מפזר סביבך... ונראה לי ש: בכלל על קיומך! 

טלי רודניצקי
 
 


זהו מכתב אחד מאלפי התגובות, המיילים וההוקרות שקיבלנו באקדמיה להורים. מה דעתך?

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'להעצים בכל הזדמנות - האקדמיה להורים שתף עם החברים בטוויטר את 'להעצים בכל הזדמנות - האקדמיה להורים