אקדמיה להורים

הורים מספרים על האקדמיה להורים
מאמרים, דיעות, מכתבים, תודות, הצלחות, תגובות ועוד

    
חפש
קבל עדכונים וטיפים!
לחץ Like!
מומלצים!

זו הדרך הטובה להתנהג בחיים - האקדמיה להורים

חזרתי עכשיו ממפגש של הסניף האקסקלוסיבי של האקדמיה להורים בהנחייתו של המאסטר הגדול מכולם לאושר, דני וידיסלבסקי התותח, האהוב על כולנו כל כך.

נושא השיעור היה: איך לגדל ילד שאהוב על חבריו ועל עצמו.

שפל = אדם בלי ערכים, בוגדני, מתחת לרמת המוסר האפשרית, רשע, נוכל, חסר מצפון... וההגדרה למילה לפי המילון היא: אדם מרושע או מישהו שראוי לבוז או גס רוח. היינו רוצים שאנשים יהיו כלפינו נדיבים ולא שפלים וקמצנים.

קמצן = אחד שלא אוהב לתת, או שהוא סובל כשהוא נותן, או שיש לו רכוש רב והוא לא נותן לאחרים... ואף לא משתמש לעצמו.

כאשר מישהו מתנהג אלינו בקמצנות... לא מתחשק לנו להישאר איתו ביחסים ובקשר. גם כאשר מתנהגים אלינו ברשעות או בצורה שפלה ופוגעים בנו... אנו לא רוצים להישאר עם אותו אדם בקשר... כי אנו מאוד פגועים ו/או מושפלים. לכן, אנו רוצים שאנשים יהיו כלפינו נדיבים ולא קמצנים ושפלים.

נדיב = אדם שנותן בלי לצפות לתמורה, אדם שנותן מכל הלב, נותן ברוחב לב, נותן... ושוכח שנתן, ואדם שחולק עם אחרים. וההגדרה לפי המילון היא: 1) אדם בעל לב רחב ונכונות לתרום לאחרים בגלל רצון טוב! 2) מישהו שנותן לאחרים משלו מבלי לבקש תמורה! 3) לא קמצן.

כשרע או קשה או בימים אלה של מלחמה... יש באוויר המון נדיבות ונתינה מכל העם... אך בד"כ כאשר הימים הקשים נגמרים... כל הנדיבות והנתינה האלה נגמרים ... וזו נקודה למחשבה.

ראינו והבנו שכאשר אנחנו מתנהגים בנדיבות כלפי מישהו אחר... זה גורם לנו להרגשה נהדרת.

יש יתרונות רבים בלהיות נדיבים ויש לתכונה זו השלכות רבות וחיוביות עלינו ועל ילדינו. לאדם נדיב יש תחושה ענקית שהוא בעל ערך ובעל יכולות. כאשר אנו נדיבים כלפי מישהו אחר... אנו מרגישים שאנחנו גורם לתוצאה!

כאשר אנו נדיבים לילדינו... הם רוצים לתת לנו בחזרה! הם עושים זאת לפעמים בדרך של: להיות נחמדים אלינו, לשיר לנו, לרקוד לפנינו ריקוד, לצייר לנו ציור, לחייך אלינו... עלינו רק להיות רגישים וערניים לכך ולהוקיר אותם על כך.

בצורה זו, אנו גורמים לילד שלנו להיות נדיב בעצמו... וכך הוא לומד... שזו הדרך הטובה להתנהג בחיים.

אם נתעלם מהנתינה הזו של הילדים... הם פשוט יפסיקו להיות נדיבים כלפינו ויפסיקו להחזיר לנו דברים טובים! לכן, עלינו לפרגן לכל התנהגות חיובית ונתינה מצידם!

עלינו להבין ש: כאשר מישהו נדיב למישהו אחר... אז מיידית יש אהדה, הערכה ואהבה מהצד השני... ויש לו דחף לתת חזרה.

כלומר: אם נהיה נדיבים כלפי ילדינו וכלפי אחרים... אז ילדינו יהיו אסירי-תודה לנו וירצו להחזיר ולתת לנו בחזרה! ובנוסף, תהיה להם דוגמא טובה מאיתנו... והם ילמדו להיות נדיבים. ולכן, אחת התכונות הכי חשובות כדי להצליח בחיים ולהיות אהובים... היא להיות נדיבים.

כאשר הילד נדיב... הוא מגלה "סוד" - שלא יהיה לו אף פעם מחסור... כי כאשר הוא במצב של "גורם"/נותן - הוא מרגיש בעל ערך! וזו הרגשה נפלאה.

קובי חליפה, נשיא העמותה המדהים שלנו, דיווח וסיפר לנו על כך ש: מרצים של האקדמיה להורים נוסעים למקלטים בדרום... נותנים להם רגעי אושר, מציידים אותם בכלים איך להתמודד באופן יותר שפוי עם הטילים והאזעקות, נותנים להם טיפול מונע לפחדים שלהם ומלמדים אותם איך להישאר חזקים ושמחים גם בזמן המלחמה.

בהמשך גם ניתנו תעודות הוקרה לשרית רביבו ולשילהב צור המקסימות... על תרומתן ועזרתן לעמותה.

בקיצור חבריי היקרים... אני לא יודעת מה איתכם... אבל אני, כרגיל, נהניתי מאוד מהמפגש החברי הזה ומהשיעור העביר כהרגלו... בצורה מעניינת, מרתקת ושופעת בחוש הומור!

טלי, משתתפת מסניף הרצליה


זהו מכתב אחד מאלפי התגובות, המיילים וההוקרות שקיבלנו באקדמיה להורים. מה דעתך?

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'זו הדרך הטובה להתנהג בחיים - האקדמיה להורים שתף עם החברים בטוויטר את 'זו הדרך הטובה להתנהג בחיים - האקדמיה להורים